رفتن به محتوای اصلی
به وب سایت کرامینو خوش آمدید!

قرارداد بستن چه فوایدی دارد؟

مقدمه: چرا قرارداد تنظیم کنیم؟

منظور از قراداد، یک متن جامع و کامل است که در آن نکات حقوقی تنظیم قراردادها رعایت شده باشد. در اهمیت انعقاد قرارداد در روابط تجاری، ذکر همین مطلب کافی است که امروزه چندین هزار پرونده‌ قضایی در کشور، در نتیجه‌ فقدان قرارداد بین طرفین دعوا وجود دارد. پرونده‌هایی که تاوان عدم وجود قرارداد تخصصی در آن‌ها، چیزی جز ماه‌ها وقت تلف کردن در شعب مختلف دادگاه و پرداخت هزینه‌های کلان حق‌الوکاله و هزینه‌های دادرسی نیست. این هزینه‌ها منهای خسارت معنوی و روانی است که به فرد وارد می‌شود و به هیچ عنوان قابل ارزیابی با پول نیست.

یک قرارداد حرفه‌ای، چه مزایایی برای طرفین رابطه‌ی کاری به همراه دارد؟

قرارداد سایت

۱) پیش‌گیری از دعوا

اولین مزیت یک قرارداد، پیش‌‌گیری از دعوا و اختلاف بین طرفین است. وقتی طرف مقابل نتواند نقطه ضعفی از قرارداد در بیاورد و ضمانت اجراهای موثر و شدید نیز برای تخلفش مقرر شده باشد، قطعاً فکر تخلف نمی‌کند و اگر هم اختلافی ایجاد شده باشد، به مصالحه و سازش تن می‌دهد و کار به دادگاه و دادگستری و قانون نمی‌کشد.

۲) جلوگیری از باخت در دعوا

به فرض هم که به هر دلیل اختلافات قراردادی به دادگاه و دادگستری بکشد و یک دعوای تمام عیار قضایی مطرح شود، با در دست داشتن یک قرارداد محکم و جامع، احتمال بالای برد را دارید. اگر طرف دعوا بهترین وکیل را هم بگیرد، باز هم منطق حقوقی قرارداد شما حرف اول را می‌زند.

۳) جلوگیری از طولانی شدن دعوا

وقتی قرارداد واضح، محکم و صریح باشد، معمولاً کار به کارشناس و شاهد و قسم و تحقیقات محلی و استعلام از این اداره و آن اداره نمی‌کشد و پرونده کش و قوس دار نمی‌شود و قاضی سریع حکم صادر می‌کند و روند دادرسی به سرعت به نفع شما تمام می شود.

۴) جلوگیری از اختلاف نظرهای قضایی

قرارداد دقیق باعث می‌شود تعابیر متفاوت از قرارداد به حداقل برسد و شما از اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه‌های قضایی در امان بمانید. حتماً شنیده‌اید که یک شعبه دادگاه فلان نظر را دارد و شعبه دیوار به دیوار آن دادگاه در عین همان موضوع، نظر کاملاً متفاوت و حتی برعکس دارد. بنابراین قرارداد محکم و جامع تا حد زیادی از این که حق و حقوقتان فدای اختلاف نظرها و سلیقه‌های قضایی شود، جلوگیری می‌کند.

۵) جلوگیری از هزینه‌های پولی برای پرونده

قرارداد قوی باعث می‌شود منطق حقوقی خود را در دادگاه پیش بریم حتی بدون نیاز به استفاده از حقوقدان! البته استفاده از خدمات وکیل دادگستری در هر دعوایی مورد توصیه‌ ماست؛ ولی در صورت داشتن قرارداد محکم، نیاز ضروری به استفاده از وکیل با حق الوکاله هنگفت نیست و صرفاً مشاوره حقوقی و تنظیم لایحه دفاعیه توسط وکیل کفایت می‌کند. هم چنین هزینه‌ی دادرسی و کارشناس و تمبر و رفت و آمد و… را هم باید بپردازید که آخر هم معلوم نیست حکم به نفع شما صادر شود یا نه!

۶) جلوگیری از اتلاف وقت و اعصاب خوردی در دادگستری

هزینه‌های زیاد حق الوکاله و هزینه دادرسی و کارشناس و تمبر و رفت و آمد و … منهای خسارات معنوی و روانی است که به شما وارد می‌شود و قابل ارزیابی با پول نیست، هر دعوای قضایی برای شما استرس و از کار و زندگی افتادن و اتلاف وقت و اعصاب خوردی دارد که به معنای خسارات روانی و معنوی و غیر پولی است. این خسارات گاهی از میلیون‌ها تومان خسارات پولی هم بیشتر می‌شود.

۷) جلوگیری از پارتی بازی

با تنظیم قرارداد محکم و قاطع، طرف دعوایتان پارتی بازی نمی‌تواند بکند حتی اگر میلیون‌ها تومان خرج کند! از ما بشنوید، حتی اگر طرف دعوایتان دوست صمیمی قاضی پرونده از آب در بیاید، تا نقطه ضعف و ابهام و بهانه‌ای در قرارداد نباشد، قاضی نمی‌تواند به نفع طرف قرارداد شما رأی بدهد.

۸) اجرای صحیح و به موقع تعهدات و افزایش کیفیت کار

با قرارداد محکم از همان اول همه چیز مشخص و نظم و ترتیب حقوقی برقرار است. هر طرف قرارداد به خوبی کارش را انجام می‌دهد و کیفیت کار و تراز بازدهی بالا می‌رود. ولی اگر قرارداد به خوبی تنظیم نشده باشد، حداقل کینه و کدورت ایجاد می‌کند و در کیفیت کار اثر منفی می‌گذارد. احساس داشتن حاشیه‌ امن حقوقی باعث می‌شود با آرامش کار را پیش ببرید و تعهدات خود را به خوبی انجام دهید و حق وحقوق تان را هم تا ریال آخر دریافت کنید.

۹) کاهش ریسک اقتصادی

در این دوره و زمانه که این همه ریسک اقتصادی و تحریم وجود دارد و با یک مسئله‌ی کوچک دلار بالا و پایین می‌رود، باید روابط کاری و تجاری‌تان حداقل از لحاظ حقوقی محکم باشد تا میزان ریسک اقتصادی کار را کمتر کند.

۱۰) حفظ رابطه‌ها

با تنظیم قرارداد محکم و جامع، دوستی‌ها و فامیلی‌ها، شراکت‌ها و برادری‌ها باقی می ماند و حرمت‌ها همیشه حفظ می‌شود.

پیشنهاد کرامینو

این پکیج، شامل یک قرارداد اصلی به همراه یکسری چک لیست و فرم است که در ابتدا تا انتهای یک پروژه‌ی طراحی سایت باید به ترتیب و در زمان مناسبشان بین کارفرما (مشتری) و مجری (طراح سایت) تکمیل گردد. تکمیل این چک لیست‌ها در طی پروژه، باعث جلوگیری از تضییع حقوق طرفین شده و اختلافات ناشی از کار را به حداقل می‌رساند. در صورت بروز مشکلی که بین طرفین قابل حل نبوده و کار را به دادگاه بشکاند نیز، این قراردادها و فرم‌ها سندهای گویایی خواهند بود که هزینه‌های دادرسی را کاهش داده و اگر حق با شما باشد، به برنده شدنتان کمک قطعی و سریعی را خواهند کرد.

محتویات پکیج

۱- فرم قرارداد اصلی

۲- فرم سفارش

۳- فرم قالب سایت

۴- فرم تغییرات قالب

۵- فرم تایید نهایی قالب

۶- فرم صورت جلسه آموزش

۷- فرم اطلاعات پروژه

۸- رسید تحویل اطلاعات پروژه

برای این نوشته 3 نظر ثبت شده است
  1. باسلام خدمت شما، آیا فایل قابل ویرایش در قالب وُرد، پس از خرید این پکیج، در اختیارمان قرار می گیرد یا خیر؟ باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کرامینو برگشت به بالا